Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Lipiec 10, 2017

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, jednak także w celach turystycznych. Teraz coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kuszący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również wycieczkilwow.pl. Niewątpliwie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już praktycznie powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią oraz nadzwyczaj, lecz to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, w pewnych momentach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są bardzo pokrewne, wystarczy ich tylko adekwatnie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, wspaniała kuchni i bezlik inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki dla Firm Rzeszów

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.