Jak w krótkim czasie sprzedać skuter?

Lipiec 10, 2017

Motocykliści lubią zmieniać maszyny – nowy sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się określić słowami. To kłopotliwe, wymiana skutera nie zawsze jest taka prosta – kłopotem jest oczywiście odnalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeżeli chcemy błyskawicznie sprzedać motor lub inny jednoślad z silnikiem – warto uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To szczególna firma, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motocykli oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – prędko i bezpiecznie. Jeżeli zatem potrzebujemy pieniędzy lub też najzwyczajniej w świecie pragniemy wymienić motocykl, niemniej jednak nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno wspomoże rozwiązać kłopot oraz zaproponuje wysoką cenę za jednoślad.

 

Jak wygląda proces sprzedaży motocykla w skupie?

W wypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę dokumentnie przedstawić i wystawić ogłoszenie – najprawidłowiej w internecie. Sprawdza się też gazeta lub poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży powinniśmy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – nieraz nawet kilka miesięcy (czym droższy lub ewentualnie znacznie bardziej egzotyczny motor lub ewentualnie skuter, tym dłużej wypatruje innowacyjnego właściciela). W wypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy i miejsca w garażu – skup skuterów będzie nieoceniony. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź za pomocą internetu) oraz prezentujemy maszynę, którą pragniemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przybywa na umówione miejsce oraz ogląda motocykl

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn przedstawia propozycję, którą sprzedający ma prawo zaakceptować lub odrzucić. Wycena na ogół jest bezpłatna, też nie ma obaw, że w razie odmowy, wyprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera motocykl.

 

To wszystko – proste, łatwe i przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający jesteśmy w stanie nasycać się znacznym zastrzykiem gotówki oraz szansą zakupu nowiutkiej maszyny bądź wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.